گشت و گذار اخبار
واکنش آموزش و پرورش به ممنوعیت ورود معلمان مرد در مدارس استعداد‌های درخشان دخترانه
تیم محتوا کاگو
/ دسته ها: اخبار

واکنش آموزش و پرورش به ممنوعیت ورود معلمان مرد در مدارس استعداد‌های درخشان دخترانه

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان در واکنش به گلایه دانش آموزان این مدارس نسبت به ممنوعیت ورود معلمان مرد توضیح داد.

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بخشنامه ممنوعیت حضور معلمان مرد در مدارس استعداد‌های درخشان دخترانه که با گلایه دانش‌آموزان این مدارس همراه شده است، اظهار کرد: بخشنامه‌ای از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت حضور معلمان مرد در تمام مدارس دخترانه ابلاغ شده است که مدارس استعداد‌های درخشان هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز‌های علمی که این مدارس دارند و درخواست والدین مبنی بر حضور معلمان مرد در این مدارس به دنبال راهکاری برای ایجاد یک تبصره در این قانون هستیم.

مهاجرانی تصریح کرد: برای تعدیل این قانون مقرر شده است تا کارگروهی در حوزه پرورشی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود تا نگرانی خانواده‌ها و دانش آموزان مدارس استعداد‌های درخشان هم در این زمینه کاهش یابد.

کمبود معلمان زن ماهر در مدارس نداریم!

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی دختران در مدارس استعداد‌های درخشان  سهم اندکی در مدال آوری عرصه‌های علمی بین المللی دارند،  اظهار کرد: به دنبال تقویت جایگاه علمی دختران هستیم و در این برهه زمانی، حذف معلمان مرد از مدارس تیزهوشان می‌تواند نگرانی را نسبت به تنزل جایگاه علمی مدارس دخترانه ایجاد کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مگر معلمان زن نسبت به مردان توانایی علمی پایین‌تری دارند که نمی‌توانند به ارتقای رتبه علمی کمک کنند، گفت: معلمان زن زبده‌ای در عرصه‌های علمی داریم، اما با توجه به آنکه تدریس در دوره کنکور و به ویژه المپیاد نیازمند زمان بیشتری برای تدریس است خانم‌ها در این زمینه کمتر وقت می‌گذارند، بنابراین معلمان مرد برای این دو دوره بیشتر به کار گرفته می‌شوند و به هیچ وجه منظور از به کارگیری آن‌ها نبود معلم زن ماهر در عرصه تدریس نیست.

مهاجرانی با تاکید بر اینکه تغییر در معلمان مدارس تیزهوشان و ممنوعیت حضور معلم مرد باید تدریجی باشد، تصریح کرد: در شرایط فعلی تقریبا تمام مدارس استعداد‌های درخشان از معلمان مرد استفاده می‌کنند و این بخشنامه تغییر بسیاری را در روند علمی مدارس دخترانه ما ایجاد خواهد کرد، بنابراین به دنبال تغییر و تحول تدریجی در این زمینه هستیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا این مرکز با اجرای این بخشنامه موافق است یا خیر بیان کرد: با توجه به اینکه این بخشنامه از سوی وزیر آموزش پرورش ابلاغ شده است مطیع آن هستیم، اما معتقدیم اجرای آن نباید به طور ناگهانی پیش رود.

 منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

 

چاپ
310 رتبه بندی این مطلب:
5/0
1رأی موافق 0رأی مخالف

تیم محتوا کاگوتیم محتوا کاگو

سایر نوشته ها توسط تیم محتوا کاگو
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

ارتباط با نویسنده

x
طراحی سایت