گشت و گذار مقالات
روزخوانی
تیم محتوا کاگو
/ دسته ها: مقالات, مطالعه

روزخوانی


روش ديگری كه تاثیر بسزایی در ماندگاری و دوام یادگیری دانش‌آموزان دارد روزخوانی است. روزخوانی به معنی درس هر روز را در همان روز خواندن است يعني دانش‌آموزان بعد از اينكه معلم در صبح همان روز درس داد بعدازظهر موقعي كه به خانه آمدند و استراحت كردند درس همان روز را مي‌خوانند، مساله‌اي كه همان روز در كلاس گفته شده است و يادداشت‌هايي كه خودشان برداشته‌اند يا جزوه‌اي كه معلم داده است يا كتابي كه همان روز خوانده‌اند اين به افزايش و بهبود راندمان يادگيري دانش‌آموزان كمك مي‌كند.

مزایای روزخوانی:

1.    یادگیری عمیق و پایدارتر مطالب درسی
2.    بالا بودن راندمان يادگيري
3.    عدم انباشت درس‌ها در شب امتحان

نتیجه‌گیری

پيشخواني و روزخوانی دو برنامه ای است كه باعث مي‌شود نتيجه يادگيري خيلي  بهتر و بيشتر شود يعني بدون اينكه نياز باشد ساعت مطالعه را دو برابر كردن، مي‌توان با يك روش خوب براي درس خواندن يك نتيجه خوب گرفت، علاوه بر تلاش و زحمت روش‌هاي خوب براي درس خواندن هم كمك مي‌كند و اين روش‌ها براي همه دانش‌آموزان در هر مقطعي كه هستند و فارغ التحصيلان به شدت كمك مي كند.

 

چاپ
707 رتبه بندی این مطلب:
5/0
3رأی موافق 0رأی مخالف

تیم محتوا کاگوتیم محتوا کاگو

سایر نوشته ها توسط تیم محتوا کاگو
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

ارتباط با نویسنده

x
طراحی سایت